برای تهیه تجهیزات رستوران چقدر سرمایه لازم است؟

تجهیزات رستوران رکن اساسی راه اندازی رستوران و کبابی
امتیاز دهید

راه اندازی رستوران مانند هر شغل دیگری مستلزم تهیه تجهیزات رستوران مناسب و مقرون به صرفه است. راه‌اندازی مشاغل مربوط به صنف غذایی، به یکی از پر سود‌ترین و زود بازده‌ترین مشاغل تبدیل شده است. با گسترش فست فودی‌ها و محبوبیت غذاهای فست فود بین مردم، هنوز غذا‌های اصیل جایگاه خود را ازدست نداده‌اند و کباب یکی از پر طرفدار‌ترین، همچنین سالم‌ترین غذا است.

اگر شما به عنوان یک فرد جوان، رویای داشتن یک شغل مستقل و پر سود را دارید یا اگر در کنار کار اصلی، به فکر یک سرمایه گذاری هستید، راه اندازی یک رستوران می‌تواند انتخاب مناسبی باشد اما اینکه به طور دقیق بتوان گفت به چقدر سرمایه نیاز است، ممکن نیست. سرمایه‌ای که برای راه اندازی یک رستوران لازم است، بستگی به بودجه شما، شکل کار، حجم کار، نوع سرویس دهی و منوی مد نظر شما دارد. در اداکه قصد داریم در رابطه با تجهیزات رستورانی مورد نیاز در ابتدای کار و میزان سرمایه مورد نیاز صحبت کنیم.

اگر تمرکزتان فقط روی کباب‌ها باشد، به سرمایه چندانی نیاز نیست. اما اگر به فکر تجهیز رستوران و منوی گسترده باشید، قاعدتا به سرمایه‌ی بیشتری لازم است.

رستوران و کبابی به شرطی سودآور خواهد بود که شما سنجیده عمل کنید. برای بدست آوردن یک نگرش صحیح، با اشخاص با‌تجربه مشورت کنید، و تجهیزات مورد نیازتان را از یک برند معتبر، با قیمت‌های مقرون به صرفه تهیه کنید.

تجهیزات رستورانی

مهم ترین عوامل تاثیرگذار در بودجه بندی در تجهیز رستوران

یکی عوامل مهمی که در بودجه بندی شما تاثیر گذار است، نوشتن پلن تجاری، انتخاب مکان کسب شما و نوع سرو غذای شما است که در ادامه، مفصل این دو موضوع را بررسی میکنیم.

نوشتن پلن تجاری:

نوشتن پلن تجاری یکی از اصلی ترین اقدامات در برنامه ریزی یک حرکت اقتصادی است و نقش زیادی در موفقیت طرح شما دارد. با نوشتن پلن و طرح تجاری، شما با پیش‌نیاز‌های کارتان روبرو می‌شوید و قبل از اقدام، برای هر مرحله، آمادگی ذهنی دارید.

انتخاب نام مغازه، بودجه بندی هزینه ها، روش مدیریت و طراحی دکوراسیون مغازه شما از جمله مواردی است که باید در پلن تجاری به آن توجه کنید. 

مکان مناسب برای رستوران و کبابی:

مکان کسب شما به لحاظ موقعیت مکانی، اهمیت زیادی دارد. البته که کیفیت غذایی و سرویس دهی مناسب اصلی‌ترین فاکتور در موفقیت یک رستوران و کبابی است اما موقعیت مکانی شما خصوصا در ماه‌های اول نقش پررنگی در رونق‌دهی کسب‌و کارتان دارد.

شما باید در نظر داشته باشید که باید مغازه ای را انتخاب کنید که مساحت آن با سرمایه اولیه شما، برای بحث اجاره و همچنین تجهیز کردن آن رستوران تطابق داشته باشد. ضمن اینکه کبابی شما باید دسترسی راحتی را برای مخاطبان شما ایجاد کند.

برای راه‌اندازی یک رستوران موفق، نمی‌توان منکر تنبلی مردم شد. در صورتی غذا و سرویس دهی شما انتخاب می‌شود که مشتریان شما مجبور نباشند از کوچه پس‌کوچه های زیاد گذر کنند. نکته‌ی دیگر که باعث دسترسی راحت برای مشتریان شما میشود، فضای مناسب برای جای پارک وسایل نقلیه است.

تجهیز رستوران

همچنین انتخاب شما به لحاظ موقعیت مکانی باید به صورتی باشد که رستوران شما از سمت مشتریان جدید، دیده شود. وقتی تابلوی رستوران در دیدرس عموم باشد، مثل یک تبلیغ رایگان عمل کرده و باعث افزایش روز افزون مشتریان شما می‌شود. 

تجهیزات رستورانی مناسب با موقعیت مکانی:

اگر شما برای راه‌اندازی کبابی و رستوران خود، بودجه‌ی زیادی ندارید و مجبور به اجاره مغازه‌ای با مساحت کم هستید، بهتر است به فکر یک رستوران با سرو بیرون‌بر باشید. در این صورت مجبور به خرید تجهیزاتی مثل میز و مبلمان، ظروف استیل سرو غذا نیستید.

برای راه‌اندازی یک رستوران بیرون بر باید حداقل متراژ مغازه انتخابی، بیست‌و پنج متر باشد تا به خوبی بتوانید میز کار، راه آب، منقل و وسایل مورد نیازتان را جا گیر کنید. اگر شما سرمایه بیشتری برای این کار در نظر دارید و می‌خواهید در رستوران‌تان، پذیرای مشتریان خود باشید، باید خرید تجهیزات رستوران، ظروف و مبلمان مناسب را در پلن تجاری خود، جا دهید.

چه غذاهایی در کبابی‌ها سرو می‌شود؟

برای راه‌اندازی کبابی، چند خوراک دیگر هم میتواند کنار سوریس‌های شما جا بگیرد. در کبابی‌ها اغلب کباب دل، جگر، قلوه، جگر پرده، کتف و بال هم کنار کوبیده‌ها پخته می‌شود. 

حداقل تجهیزات رستورانی لازم برای افتتاح کبابی چیست؟

حداقل تجهیزاتی که برای افتتاح یک کبابی و رستوران لازم است، دقیقا ارتباط مستقیم با حجم کار و منوی مد نظر شما دارد. اصلی‌ترین دارایی هر رستوران و کبابی، آشپز ماهر است اما هر آشپزی برای انجام وظیفه خود و افزایش سرعت کار، به تجهیزاتی نیاز دارد. کباب گیر شاندرمن یکی از وسایلی است که به شدت روی سرعت، عملکرد و کیفیت کار آشپز شما تاثیر دارد و اگر حجم  سرویس دهی شما روزانه چیزی حدود صدو پنجاه سیخ کباب باشد، کباب‌گیر شاندرمن باعث می‌شود سیخ‌گیری گوشت‌های شما به سرعت و هم اندازه، آماده شود.

از جمله وسایلی که در هر کبابی و رستوران لازم است، میتوان به منقل، میز کار، فر، انواع چاقو، کباب‌گیر، یخچال و غذاساز(کاتر میکسر نوا) اشاره کرد. کیفیت و قیمت لوازم مورد نیاز، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها برای افتتاح کبابی و رستوران است.

اگر شما با دستگاه کاتر میکسر نوا آشنایی ندارید و از شنیدن نام آن تعجب کردید، لازم است بدانید دستگاه کاترمیکسر یکی از تولیدات نواتجهیز است، که از چندین جهت نسبت به چرخ گوشت برتری دارد:

  1. اینکه کاترمیکسر به عنوان یک جایگزین برای چرخ گوشت صنعتی، قیمت مقرون به صرفه و مناسبی دارد.
  2. عملکرد خوب تیغه‌ها، موقع چرخ کردن گوشت‌ها باعث می‌شود بافت گوشت، به صورت کامل چرخ شده و یکدستی و چسبندگی مناسبی به گوشت شما میدهد تا گوشت به سیخ گرفته، روی آتش از سیخ نریزد و به اصطلاح وا نرود.
  3. دستگاه کاتر میکسر، شما را برای آماده کردن پوره‌ی پیاز مناسب برای کوبیده، یاری میکند و با استفاده از این دستگاه دیگر شما دغدغه‌ی پیاز رنده کردن ندارید. ضمن اینکه این دستگاه پوره‌ی مناسبی از پیاز برای شما فراهم می‌کند، چشم‌های شما را در برابر گاز پیاز محافظت می‌کند.
تجهیزات رستوران

 نوا تجهیز در کنار شماست، تا رستوران و کبابی شما را با لوازم با کیفیت و با قیمت‌های مناسب، تجهیز کند.

منقلمنقل و باربیکیو را میتوانید به صورت گازی و ذغالی تهیه کنید.
میزکارارتفاع میز کار را متناسب با قد خودتان وسطح میز کار را با پلاستیک فشرده انتخاب کنید.
فرفر برای پخت برنج 
چاقوهاسری چاقوها باید از آلیاژ مناسب باشد که خوب تند شود و بر اثر رطوبت زنگ نزند.
کباب‌گیربا استفاده از کباب‌گیر، پروسه کباب‌گیری زمان و انرژی کمتری می‌گیرد. اندازه سیخ‌های کباب هم اندازه میشوند.
کاترمیکسر نوااین غذا‌ساز صنعتی شما را در چرخ کردن گوشت مورد نیاز، پوره کردن پیاز  مناسب کباب و ترکیب کل مواد مورد نیاز برای کباب، کمک می‌کند.
یخچالبه یک یخچال بزرگ برای گوشت و مواد غذایی‌های پخته نشده و یک یخچال برای ویترین نوشیدنی‌ها نیاز دارید.
کباب‌گیر شاندرمنسیخ کردن سریع و هم اندازه گوشت‌ها در زمان کم.
آبچکانیک آبچکان بزرگ برای شست‌وشوی ظروف و لوازم استفاده شده.

کلید موفقیت در افتتاح کبابی و رستوران:

تا اینجا با چگونگی و نکات لازم برای افتتاح کبابی و رستوران اعم از لوازم مورد نیاز، بهترین موقعیت مکانی برای کبابی و رستوران، اهمیت طرح تجاری و…  آشنا شدید اما نکاتی مهم در تجهیز رستوران وجود دارد که با رعایت آنها می‌توانید مقابل چشم مشتریان خود، خوش بدرخشید و اینکه از رقیبان خود پیشی بگیرید:

  • مواد خام گوشت و مرغ مورد نیاز خود را از کشتارگاه تهیه کنید تا با هزینه کمتر مواد تازه‌تر و با کیفیتی داشته باشید.
  • با اضافه کردن دورچین سبزیجات و ترشی‌ها جلوه‌ای چشمگیر به ظاهر سرویس غذاهای خود بدهید.
  • رعایت بهداشت روزانه، یکی از ملزم ترین وظایف شماست. با رعایت بهداشت می‌توانید اعتماد مشتریان را جلب کنید و مشتریان را به خود وفادار کنید.
  • زمان انتظار یکی از سخت‌ترین مراحل در سفارش غذا است. با سرو انواع پیش غذا و سالاد میتوانید، زمان انتظار را برای مشتریان خود، به یک حالت مفرح تبدیل کنید.
  • با استفاده از گل‌ها، فضای مناسب و دلنشین برای مشتریان فراهم کنید.
  • وسایل و تجهیزات رستوران خود را از یک برند خوب، به صورت مستقیم خریداری کنید.

سوالات متداول

سرمایه لازم برای راه اندازی و تجهیز رستوران و کبابی چقدر است؟ همانطور که در بالا گفته شد، سرمایه لازم برای افتتاح کبابی و رستوران، نسبت به متراژ مغازه، موقعیت مکانی، و حجم سرویس‌دهی مد نظر شما، متفاوت است.

اصلی ترین اقدامات در خرید تجهیزات رستوران و کبابی چیست؟

نوشتن طرح تجاری، مشورت با افراد با تجربه، استخدام آشپز یا کباب‌پز حرفه‌ای و تهیه تجهیزات رستورانی با کیفیت، چهار ستون افتتاح یک رستوران یا کبابی است.

تجهیزات رستورانی و کبابی مورد نیاز را از کجا باید تهیه کرد؟

نوا تجهیز یک برند متخصص و با سابقه در حوزه تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی و خانگی، کنار شماست تا شما را در تجهیز رستوران و کبابی، راهنمایی و تامین کند.

تیم تولید محتوا نواتجهیز
ارسال دیدگاه