برای شروع کار تجهیزات کاربردی بهینه بخریم…

برای شروع کار تجهیزات کاربردی بهینه بخریم...
امتیاز دهید

معمولا اولین موردی که در شروع کسب و کار به آن فکر می کنیم، تجهیزات مورد نیاز آن کار است. حتما شما هم فکر می کنید چه چیزی بخرید؟ چقدر سرمایه کنید؟ و نگرانی هایی دارید که اگر کار نچرخید چکار باید کرد. یا اگر در ابتدا تجهیزات به درستی انتخاب نشود، دردسرهای زیادی دارد.

در این مطلب قصد داریم شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید که با توجه به شرایط کاریتان چه تجهیزاتی برای شما بهتر است.

در مطالب آینده به معرفی تجهیزات اولیه ی مشاغل گوناگون خواهیم پرداخت. اما در این مطلب هدف ارائه دید کلی با توجه به میزان درآمد و موقعیت شغل شماست.

 

چگونه شغلی پردرآمد داشته باشیم؟

اگر در ابتدای راه اندازی کسب و کاری هستید، مهم ترین نکته تحقیق و بررسی ابزار موجود در بازار است. طبیعتا در هر حوزه کاری وسایل خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی وجود دارد. اما خرید ابزار صنعتی برای کسی که سرمایه ی محدودی دارد و در ابتدای کار است، کار صحیحی نیست. این در حالی است که ابزار و وسایل خانگی نیز ممکن است جوابگوی کار شما نباشد. پس چاره چیست؟

بهترین کار خرید تجهیزاتی با قیمت و حجم مناسب است. به عنوان مثال برآورد کنید که در ابتدای کار شما به طور هفتگی می توانید 6 تا 10 کیلو سوسیس و کالباس و یا کیک سفارش بگیرید. بنابراین خرید یک کاتر میکسر 12 لیتری و یا یک همزن 10 لیتری کار سنجیده ای نیست.

طبیعتاً خرید چنین دستگاهی علاوه بر هزینه ی زیاد، نیازمند فضایی زیاد است. معمولا کسب و کارهای خانگی رشد می کنند. ولی باید این احتمال را هم در نظر گرفت، در صورتی که شما در آن شغل موفق نشوید، و یا مشتریان استقبال نکنند، بسیاری از سرمایه ی شما صرف ابزار اولیه ای شده که دیگر کاربردی ندارد.

بنابراین ما توصیه می کنیم قبل از خرید ابزار، از کارشناسان نواتجهیز کمک بگیرید.

 

پارامتر های خرید موفق

فاکتورهای زیر قبل از خرید حتما باید مورد بررسی قرار گیرند.

قیمت

تجهیزات خانگی و صنعتی بازه ی قیمتی بسیار گسترده ای دارد. به زبان ساده برای شروع یک کار شما می توانید از پکیج تجهیزاتی با قیمت 10 میلیون تا پکیجی با قیمت 200 میلیون خرید کنید. نکته ی مهم در بررسی اولیه قیمت، این است که باید با توجه به تخمین درآمد ماهیانه، مشخص کنید سرمایه ی اولیه در چند ماه به ما باز می گردد.

شرط عقل است طوری برنامه ریزی و هزینه کنید که حداکثر در طول 6 ماه، سرمایه ی اولیه باز گردد. به بیانی دیگر میزان هزینه در راه اندازی کسب و کار باید به صورت پله ای و متناسب با میزان کسب و کار باشد.

این امر بدیهی است که شما باید در شروع کسب و کار پکیج تجهیزاتی انتخاب نمایید که ضمن صرفه جویی در هزینه ها، کارآمدی مطلوب، کیفیت بالا و همراه با آینده نگری باشد.

کارآمدی

همیشه ارزان خریدن هم ملاک نیست. درست است که شما باید تجهیزات اولیه را با قیمت مناسب خریداری کنید، اما مسئله مهم تر کاربردی بودن دستگاه است. در هنگام بررسی برای خرید دستگاه، فاکتور کیفیت را اول در نظر بگیرید. شما می توانید دستگاهی خارجی را به دلیل وارداتی بودن با مبلغ 35 میلیون خریداری کنید و بعد از خرید هیچ ضمانتی دریافت نکنید.(موردی که بسیاری از مشتریان ما از آن شاکی هستند)

و یا با تحقیق و مشورت از سایرین مشابه ایرانی همان دستگاه را با کیفیت بسیار بالا و در عین حال با یک دهم قیمت تهیه کنید. از مزایای دستگاه ایرانی، ضمانت و خدمات پس از فروش است که در دسترس شماست.

مشاهده جزئیات همزن، سس ساز و سالاد ساز نوا

کیفیت

کیفیت، مهم ترین فاکتور در خرید تجهیزات کسب و کار است. از آنجایی که شما مرتباً می خواهید با این دستگاه کار کنید، اگر یک روز خراب شود یا از کار بیفتد، منجر به نارضایتی مشتریان شما می شود. بنابراین در هنگام خرید بیشتر از نام برند، به حسن شهرت دستگاه توجه کنید.

برای بررسی این مورد می توانید با دوستانی که از دستگاه استفاده کرده اند مشورت کنید. یا به سایت دیجی کالا مراجعه کنید و نظرات کاربران را در صفحه ی محصول مربوطه مطالعه نمایید. از جمله وظایف کارشناسان نواتجهیز مشاوره صادقانه به شماست. پس می توانید تنها با یک تماس از تجربیات این تیم استفاده نمایید.

 

آینده نگری

صرفه جویی خوب است اما نه همیشه. درست است که باید به قیمت تجهیزات اولیه توجه کرد؛ اما از طرفی باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که در آینده و بعد از رشد کار با تجهیزات خریداری شده قبلی چکار کرد. به طور معمول در هر کار محصولاتی به صورت سفارشی تهیه می شود. به عنوان مثال در کار سوسیس و کالباس عده ای دوست دارند سوسیس چوریتسو سفارش دهند و یا در کار کیک پزی، کیک های روسی مورد پسند برخی از مشتریان است. طبیعتا شما نمی توانید با یک دستگاه صنعتی این سفارش را انجام دهید، بنابراین با هم دستگاه کوچک شما کاربردی است.

مورد دیگر بورس بودن یک دستگاه است. به عنوان مثال اگر دوستان شما در حوزه کاری مشابه از یک دستگاه استفاده می کنند، یعنی آن دستگاه توی بورس است و در صورت نیاز به فروش شما می توانید، آن را از طریق سایت های فروش وسایل دست دوم مانند دیوار، شیپور و… به فروش برسانید.

 

در مطالب بعدی قصد داریم برای هر کسب و کار تجهیزات اولیه را معرفی و مزایا و معایب آن را بررسی نماییم. همچنین شما می توانید از طریق راه های ارتباطی مختلف از همکاران ما کمک بگیرید. خوشحال می شویم اگر با نظرات ارزنده ی خود ما را در ادامه ی این راه همراهی نمایید.

تیم تولید محتوا نواتجهیز
ارسال دیدگاه