همه چیز درباره‌ی تولید ترشی خانگی

همه چیز درباره‌ی تولید ترشی خانگی
امتیاز دهید

چگونه می‌توان با فروش ترشی خانگی درآمد کسب کرد؟ گاهی اوقات یک ایده عالی شما را در مسیر جدیدی قرار می‌دهد. اگر همیشه از ترشی خوردن لذت می‌برید یا به سادگی طرفدار ترشی‌های لذیذ هستید، ممکن است به فکر راه اندازی کسب درآمد با فروش ترشی باشید.

مقدمه

اگر قرار است کسب و کار تولید ترشی راه اندازی کنید، یکی از اولین سؤالاتی که باید به آن پاسخ دهید این است که چه موادی را ترشی می‌کنید و چگونه آن‌ها را باید درست کنید. اگر از قبل یک دستور خانگی دارید، ممکن است شروع خوبی باشد. اما اگر می‌خواهید کار خود را از سایر ترشی‌ فروشی‌های منطقه و ترشی‌های عمومی که متمایز کنید پس باید به فکر پرس و جو و تحقیق باشید تا یک آدم شناخته شده در زمینه انواع ترشی شوید.. برای کسب درآمد بیشتر خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 

از کجا شروع کنیم؟

برخی از افراد در آشپزخانه‌های خانه خود یک کار کوچک مانند درست کردن ترشی را شروع می‌کنند، در حالی که دیگران بلافاصله یک فضای تجاری را انتخاب می‌کنند. یک شغل خانگی این مزیت را دارد که هزینه اضافی برای اجاره ندارد و برای شروع کار محیط امن خانه بهترین مکان است.
در ادامه مقاله کسب درآمد با فروش ترشی به صحبت در مورد روش های جذب مشتری می پردازیم.

طعم دهنده ترشی

هرکسی که سر رشته‌ای در درست کردن ترشی دارد و یا حتی برای یک دفعه آن را درست کرده است می‌داند که طعم دهنده همان ترکیب آب، سرکه و گاهی ادویه‌ها است که داخل شیشه می‌ریزیم. برای درست کردن ترشی از انواع سرکه و چاشنی استفاده می‌کنیم مثل سرکه سفید، سرکه قرمز، سرکه برنج، سرکه سیب و غوره. بسته به نوع ترشی انتخاب آن‌ها فرق می‌کند و طعم به خصوصی به مواد می‌دهد. شما می توانید در قسمت ویدیوهای آموزشی، فیلم های آموزشی تهیه ترشیجات را ببینید.

سرکه

معمولاً طعم سرکه سفید تندتر و تیزتر است به خاطر همین سرکه قرمز را پیشنهاد می‌دهیم. سرکه قرمز خوش‌طع6عم‌تر است. به جای سرکه می‌توان از آب مرکبات، غوره و یا رب انار رقیق و یا آب تمر هم استفاده کرد.
سرکه سفید باعث ایجاد رنگی شفاف برای ترشی می‌شود که این بخصوص برای ترشی‌هایی مثل میوه، پیاز و سبزیجات رنگی که می‌خواهیم ظاهر و رنگ آن‌ها تغییر نکند، خوب است. سرکه سیب طعمی شیرین دارد و برای ترشی‌های میوه بسیار عالی است.

ادویه ترشی چیست؟

ادویه ترشی مخلوطی از ادویه‌های مخصوص است که باعث طعم دهی می‌شود. این ادویه‌ها علاوه بر اینکه طعم فوق‌العاده‌ای به ترشی می‌دهند، بو‌های بد را از بین می‌برند ضمن اینکه بر طعم بد بعضی از سبزیجات غلبه می‌کنند.

انواع ادویه

ادویه ترشی ایرانی معمولاً شامل گلپر، سیاه دانه، تخم گشنیز، فلفل قرمز و سیاه، میخک و گاهی هم قدری زیره است. البته در بعضی مواقع می‌توانید با افزودن مقداری زردچوبه به ترشی هم رنگ و هم طعم اضافه کنید. از پرکاربردترین ادویه ها، زیره و سیاهدانه هستند که علاوه بر ایجاد طعم بی نظیر، همیشه در دسترس است.
در کشور‌های دیگر نیز ادویه ترشی تقریباً مشابه ایران و با قدری تفاوت است. آن‌ها اغلب شامل تخم گشنیز، تخم خردل (زرد یا سیاه)، فلفل سیاه، تخم رازیانه، تخم شوید، چوب دارچین، برگ بو، زنجبیل، جوز، دارچین، هل، میخک، بادیان ختایی، فلفل شیرین، فلفل صورتی، دانه سرو کوهی و تخم کرفس است.

انواع ترشی

در هر شهر و منطقه‌ای، یک نوع طعم دهنده خاص یا یک نوع غذا و همچنین یک نوع ترشی مخصوص خود دارند. انواع مدل‌های ترشی فراوان‌اند. ما چند مدل از آنچه شاید بیشتر در بین عموم استفاده شوند و شناخته شده ترند را برای شما ذکر کرده‌ایم که عبارت‌اند از:

بندری

بادمجان

بامیه

انبه

سیر

مخلوط

ناز خاتون

فلفل

کلم قرمز

لیته

گوجه سبز

ناز خاتون

بچه بلال

گل کلم مخلوط

خیار شور

ترشی مخلوط

فوت کوزه گری:

وقتی از کسب و کاری در حوزه ی خوراکی حرف می زنیم، کیفیت و طعم حرف اول را میزند. طبیعتا مشتریان شما هوشمند هستند و تفاوت کیفیت را تشخیص می دهند، پس تا حدی کیفیت محصول، قیمت آن را توجیح می کند. اما به این معنی نیست که گران بفروشید. شما می توانید با در نظر گرفتن سود مناسب در کنار کیفیت خوب مشتریان را ترغیب کنید تا از شما خرید کنند و شما را به سایر اقوام و آشنایان معرفی کنند. برای جا افتادن این کار نیاز است از اقوام و نزدیکان خود بخواهید تا شما را به دیگران معرفی کنند. حتی می توانید برای شروع نمونه ترشی خانگی خود را به اقوام هدیه بدهید و اعلام کنید که آماده سفارش گرفتن هستید.

فروش ترشی از طریق دنیای مجازی

کسب درآمد با فروش ترشی یک کار خانگی و سودآور برای شما است. امروزه می توانید با ارائه محصولات خود از طریق فضای مجازی به کسب و کار خود رونق بیشتری بدهید.
امروزه اپلیکیشن های زیادی برای ارتباط با دیگران وجود دارد. در میان آن‌ها شما می‌توانید برای فروش ترشی‌های خوشمزه خانگی دست سازتان با نصب برنامه‌هایی همچون با سلام، دیوار، شیپور و… به کسب و کارتان رونق ببخشید و درآمد بیشتری را کسب کنید.
آنچه باعث رونق این کار شده این است که شما می‌توانید هر چیزی را که در خانه درست می‌کنید در آنجا به فروش برسانید

تیم تولید محتوا نواتجهیز
ارسال دیدگاه