همه چیز درباره‌ی شغل تولید رب گوجه خانگی

همه چیز درباره‌ی کسب و کار تولید رب خانگی
امتیاز دهید

در حال حاضر بسیاری از افراد تمایل به مصرف محصولات خانگی پیدا کرده اند. چرا که بیشتر محصولات شرکتی حاوی مواد نگهدارند هستند که برای سلامت انسان مضرر است. همین امر سبب شده تا بازار تولید رب گوجه فرنگی خانگی رونق پیدا کند.

 

مقدمه

 

در مطالب قبل از مزایا و معایب کار در منزل گفتیم. اما کار تولید رب گوجه فرنگی در منزل از جمله مشاغلی است که بانوان زیادی به آن علاقه نشان داده اند و مشغول این حرفه هستند. اما ممکن است سوالات زیادی ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد.

آیا شما هم به این فکر می کنید که از کجا شروع کنید؟

در این فکر هستید که چقدر سرمایه احتیاج دارید؟

پس تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید و یا برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

سرمایه ی اولیه مورد نیاز برای کسب و کار تولید رب خانگی:

 

باید دقت کنید که در ابتدای کار هزینه های جانبی و اضافی می تواند فشار زیادی به شما بیاورد. اما از طرفی دیگر کم هزینه کردن هم ممکن است مشکلاتی به همراه داشته باشد. حالا اینکه این سرمایه چقدر باشد، وابسته به این است که شما کدامیک از موارد گفته شده در ادامه را ضروری می دانید و از کدام یک از آن ها چشم می پوشید.

برای شروع این کار شما تنها به یک دستگاه کاتر میکسر برای مخلوط کردن و پوره کردن مواد نیاز دارید.

با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان، گوجه ارزان شده و شما می توانید رب تولید کرده و بها قیمت مناسب تری بازاریابی کنید.

در نهایت با توجه به موارد بالا شما برای شروع، سرمایه ای در حدود 3 میلیون تومان نیاز دارید و در ادامه در رابطه با بازگشت سرمایه و فوت و فن افزایش فروش توضیح خواهیم داد.

 

چقدر زمان می برد تا سرمایه ام برگردد و کارم جا بیفتد؟

 

وقتی حرف از کسب و کاری در حوزه ی خوراکی حرف می زنیم، کیفیت و طعم حرف اول را میزند. طبیعتا مشتریان شما هوشمند هستند و تفاوت کیفیت را تشخیص می دهند، پس تا حدی کیفیت محصول، قیمت آن را توجیح می کند. اما به این معنی نیست که گران بفروشید. شما می توانید با در نظر گرفتن سود مناسب در کنار کیفیت خوب مشتریان را ترغیب کنید تا از شما خرید کنند و شما را به سایر اقوام و آشنایان معرفی کنند. برای جا افتادن این کار نیاز است از اقوام و نزدیکان خود بخواهید تا شما را به دیگران معرفی کنند. حتی می توانید برای شروع نمونه رب خانگی خود را به اقوام بدهید و اعلام کنید که آماده سفارش گرفتن هستید.

یکی از شاخص‌های مربوط به محاسبه سود یک سرمایه‌گذاری در امور مالی «نرخ بازگشت سرمایه» است که آن را با ROI نشان می‌دهند. برای اینکه ببینید چقدر طول می کشد تا سرمایه شما برگردد کافیست مقادیر خود را در فرمول زیر قرار دهید.

 

نرخ بازگشت سرمایه

به این صورت شما می توانید محاسبه کنید با فروش چند کیلو از چه محصولی هزینه ی مواد اولیه و یا سرمایه ی اولیه ای که برای خرید ابزار و وسایل در نظر گرفته اید، بر میگردد.

 

فوت کوزه گری:

 

در این بخش قصد داریم تکنیک هایی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید محصول خود را ارائه دهید، مشتریان ثابت پیدا کنید و به سود برسید.

 

بازار و مخاطب هدف خودت را بشناس

 

اولین کاری که بعد از تولید محصول خوب و با کیفیت باید انجام بدهید، شناخت بازار هدف است. یعنی به چه کسانی اعلام کنید که آماده ی سفارش گرفتن هستید. رب گوجه فرنگی از جمله فرآورده هایی است که به طور روزانه در تمام منازل مورد استفاده قرار میگیرد. بنابراین دامنه مشتریان وسیعی دارد. فقط کافیست به دوستان و آشنایان خود بگویید که مشغول این کار شده اید. به خصوص خانم های شاغل که فرصت کافی برای انجام این کار در منزل ندارند.

 

اصولی بازاریابی کنید و مشتریان ثابت خود را بشناسید!

 

از جمله روش های بازاریابی در حوزه ی تبلیغات مواد غذایی، ارائه نمونه کار است. نمونه رب خود را به آن ها بدهید وبگویید که در صورت استفاده و رضایت از کیفیت، می توانند رب مصرفی خود را از شما تهیه کنند. طبیعتا بعد از مدتی متوجه می شوید که برخی از مشتریان شما به صورت ثابت و ماهانه به شما سفارش می دهند. می توانید برای آن ها امتیاز ویژه ای قائل شوید تا میزان خرید خود را بیشتر کنند و وفادار شوند. به عنوان مثال یک سقف برای خرید در نظر بگیرید و درصورت خرید تا آن سقف، ارسال را رایگان کنید. مثلا بگویید در صورت خرید 5 شیشه رب یک کیلویی، ارسال را رایگان است.

 

خوش قیمت بخر، خوش قیمت بفروش!

ترفند دیگری که می تواند تأثیر فراوانی روی میزان خرید مشتری داشته باشد، قیمت محصولات است. اگر شما بتوانید مواد اولیه ی خوش قیمت و مرغوب تهیه کنید، طبیعتا می توانید قیمت تمام شده را پایین بیاورید. پس سعی کنید از میدان میوه خرید کنید. از آنجایی که می توان پوره گوجه را در یخچال نگهداری کرد، حتی می توانید در تابستان به مقدار زیاد پوره گوجه نگهداری کنید. بدین ترتیب می توانید در فصل زمستان که گوجه فرنگی گران می شود، همچنان رب خوش قیمت عرضه کنید و مشتریان خود را همواره راضی نگه دارید.

 

هدف از این مطلب این است که شما بتوانید با علم به این بازار کار وارد شوید و بتوانید در آن موفقیت کسب کنید. در مطالب آینده سعی می کنیم در رابطه با انواع مشاغل صحبت کنیم. خوشحال می شویم اگر با نظرات ارزنده ی خود به سایر عزیزانی که در آغاز راه هستند، کمک کنید.

تیم تولید محتوا نواتجهیز
ارسال دیدگاه