صفر تا ۱۰۰ کسب و کار فروش سبزیجات در منزل

صفر تا ۱۰۰ کسب و کار فروش سبزیجات در منزل
با تشکر از همراهی شما

دیگر کسی حوصله سبزی پاک کردن ندارد و همه به دنبال بسته های آماده خرید هستند. بسته بندی سبزی سرمایه زیادی نمی خواهد ولی سود سرشاری دارد. بسته بندی سبزی از ابتدا تا انتها دارای مراحل مختلفی است و تا هر مرحله ای که مشتری مایل باشد، این فرآیند طی می شود و حاصل آن به مشتری تحویل داده می شود.

 تایوانی ها یک شعار اقتصادی جالب دارند: «هر خانه یک کارخانه و هر کارخانه در یک خانه!»

این شعار نخستین بار با هدف توسعه کسب وکارهای کوچک خانگی طراحی شد. آنها گام اول کسب وکارهای کوچک شان را با فرآوری ساده محصولات برداشتند. کارهایی مثل تولید مربا یا تهیه غذاهای خانگی و…

این مدل ساده و کاربردی می تواند برای خیلی از ما به عنوان یک کسب وکار خانگی یا حتی شغل دوم درآمدزا باشد.

مقدمه

در سال های اخیر با افزایش مشغله و گرفتاری خانواده ها، بسیاری از آنها استفاده از محصولات فرآوری شده را ترجیح می دهند. به عنوان مثال در حال حاضر کمتر خانواده ای تمایل دارد، قند مصرفی خود را به صورت کله قند خریداری کرده و در خانه خرد کند یا خرید سبزیجات خرد یا خشک شده رواج زیادی پیدا کرده است.

از آنجایی که همیشه تهیه ی فرآورده های خوراکی به صورت خانگی موجب اعتماد راحت تر می شود، این روزها کسب و کار سبزی پاک کنی و یا خشک کردن انواع سبزی به صورت شغل خانگی نیز رواج پیدا کرده و رو به گسترش است.

در این مطلب قصد داریم کلیه مواردی که قبل از شروع این کار به آن نیاز دارید را برای شما توضیح دهیم. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید و یا از طریق شماره 91010685-031 با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

سرمایه ی اولیه مورد نیاز برای کسب و کار سبزی خردکنی:

خوشبختانه این شغل از جمله کسب و کارهایی است که شما می توانید با هزینه ی بسیار کم، شروع کنید.

برای شروع این کار شما تنها به یک دستگاه سبزی خردکن و یا کاتر میکسر برای خرد کردن سبزیجات نیاز دارید. دستگاه کاترمیکسر دارای موتوری قوی تر نسبت به سبزی خردکن است. بنابراین شما می توانید در فصول سرد سال که فروش رب و سبزی کاهش می یابد، با دستگاه کاتر میکسر محصولاتی مانند سوسیس و کالباس، سمنو، الویه، سمبوسه، انواع فینگرفود و … را تهیه و بفروشید. اما موتور ضعیف دستگاه سبزی خردکن تنها امکان تهیه رب و سبزی را به شما می دهد.


مشاهده جزئیات همزن، سس ساز و سالاد ساز نوا

در صورتی که نیاز به راهنمایی دقیق تر در رابطه با دستگاه ها دارید، از کارشناسان ما در نواتجهیز کمک بگیرید.

برای آشنایی بیشتر با شغل تولید رب گوجه خانگی و کسب و کار سوسیس و کالباس مقالات مرتبط با این مشاغل را در قسمت بلاگ نوا تجهیز دنبال کنید.(novatajhiz.com/blog)

چقدر زمان می برد تا سرمایه ام برگردد و کارم جا بیفتد؟

وقتی از کسب و کاری در حوزه ی خوراکی حرف می زنیم، کیفیت و طعم حرف اول را میزند. طبیعتا مشتریان شما هوشمند هستند و تفاوت کیفیت را تشخیص می دهند، پس تا حدی کیفیت محصول، قیمت آن را توجیح می کند. اما به این معنی نیست که گران بفروشید. شما می توانید با در نظر گرفتن سود مناسب در کنار کیفیت خوب مشتریان را ترغیب کنید تا از شما خرید کنند و شما را به سایر اقوام و آشنایان معرفی کنند. برای جا افتادن این کار نیاز است از اقوام و نزدیکان خود بخواهید تا شما را به دیگران معرفی کنند. حتی می توانید برای شروع نمونه سبزیجات خردشده و خشک شده خود را به اقوام بدهید و اعلام کنید که آماده سفارش گرفتن هستید.

یکی از شاخص‌های مربوط به محاسبه سود یک سرمایه‌گذاری در امور مالی «نرخ بازگشت سرمایه» است که آن را با ROI نشان می‌دهند. برای اینکه ببینید چقدر طول می کشد تا سرمایه شما برگردد کافیست مقادیر خود را در فرمول زیر قرار دهید.

نرخ بازگشت سرمایه

به این صورت شما می توانید محاسبه کنید با فروش چند کیلو از چه محصولی هزینه ی مواد اولیه و یا سرمایه ی اولیه ای که برای خرید ابزار و وسایل در نظر گرفته اید، بر میگردد.

فوت کوزه گری:

در این بخش قصد داریم تکنیک هایی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید محصول خود را ارائه دهید، مشتریان ثابت پیدا کنید و به سود برسید.

بازار و مخاطب هدف خودت را بشناس

 

اولین کاری که بعد از تولید محصول خوب و با کیفیت باید انجام بدهید، شناخت بازار هدف است. یعنی به چه کسانی اعلام کنید که آماده ی سفارش گرفتن هستید. سبزیجات معطر و خردشده از جمله فرآورده هایی است که به طور روزانه در تمام منازل مورد استفاده قرار میگیرد. بنابراین دامنه مشتریان وسیعی دارد. فقط کافیست به دوستان و آشنایان خود بگویید که مشغول این کار شده اید. به خصوص خانم های شاغل که فرصت کافی برای انجام این کار در منزل ندارند.

اصولی بازاریابی کنید و مشتریان ثابت خود را بشناسید!

 

از جمله روش های بازاریابی در حوزه ی تبلیغات مواد غذایی، ارائه نمونه کار است. نمونه سبزیجات خردشده و خشک شده خود را به آن ها بدهید و بگویید که در صورت استفاده و رضایت از کیفیت، می توانند سبزیجات مصرفی خود را از شما تهیه کنند. طبیعتا بعد از مدتی متوجه می شوید که برخی از مشتریان شما به صورت ثابت و ماهانه به شما سفارش می دهند. می توانید برای آن ها امتیاز ویژه ای قائل شوید تا میزان خرید خود را بیشتر کنند و وفادار شوند. به عنوان مثال یک سقف برای خرید در نظر بگیرید و درصورت خرید تا آن سقف، ارسال را رایگان کنید. مثلا بگویید در صورت خرید 5 بسته یک کیلویی، ارسال رایگان است.

خوش قیمت بخر، خوش قیمت بفروش!

 

ترفند دیگری که می تواند تأثیر فراوانی روی میزان خرید مشتری داشته باشد، قیمت محصولات است. اگر شما بتوانید مواد اولیه ی خوش قیمت و مرغوب تهیه کنید، طبیعتا می توانید قیمت تمام شده را پایین بیاورید. پس سعی کنید از میدان میوه خرید کنید. از آنجایی که می توان سبزیجات خردشده را در فریزر نگهداری کرد، حتی می توانید در تابستان به مقدار زیاد سبزی خورشتی، آش، پلویی و… خردکرده و نگهداری کنید. بدین ترتیب می توانید در فصل زمستان که سبزیجات گران می شود، همچنان سبزی خوش قیمت عرضه کنید و مشتریان خود را همواره راضی نگه دارید.

هدف از این مطلب این است که شما بتوانید با علم به این بازار کار وارد شوید و بتوانید در آن موفقیت کسب کنید. در مطالب آینده سعی می کنیم در رابطه با انواع مشاغل صحبت کنیم. خوشحال می شویم اگر با نظرات ارزنده ی خود به سایر عزیزانی که در آغاز راه هستند، کمک کنید.

تیم تولید محتوا نواتجهیز
ارسال دیدگاه